BENÁTSKÁ! BUDE V NEDĚLI ZDARMA

BENÁTSKÁ! BUDE V NEDĚLI ZDARMA

Jeden z největších českých festivalů Benátská! připravil pro své fanoušky překvapení. Hudební přehlídka, která letos slaví dvacáté výročí, bude v neděli 27. července pro všechny zdarma. A to díky spolupráci promotérů s Libereckým krajem, kteří se rozhodli poslední festivalový den ukázat hudebním fanouškům z celé země regionální potraviny, kulturu a spolky a navíc nechají zájemce nahlédnout do festivalu z druhé strany, tedy ze zákulisí. Celodenní program ten den zakončí například koncerty Petra Koláře nebo Čechomoru.

Festival Benátská!, který letos zkrátil název z původního Benátská noc je již potřetí naplánovaný do sportovního areálu v libereckém Vesci od 25. do 27. července.  Letos se programově zaměří více na nejpopulárnější české a slovenské kapely. Zahraniční skupiny budou spíše doplněk. Dorazí například finští HIM nebo legendární slovenská kapela Team. V pátek tam v čele s Pal'em Haberou odehraje jediné letošní festivalové vystoupení s novým bubeníkem.

 „Ve spolupráci se statutárním městem Liberec a Libereckým krajem jsme se rozhodli nedělní program věnovat regionální kultuře a propagaci areálu. Naši diváci, ale i lidé z Liberecka se mohou těšit na originální vystoupení ZUŠ Turnov nebo ZUŠ Jabloňová, ochutnat regionální potraviny, seznámit se s nabídkou turistických atrakcí Liberce a večer shlédnout vystoupení Petra Koláře nebo Čechomoru,“ popisuje pořadatel festivalu Pavel Mikez. Kromě toho jsou podle něj pro zájemce připraveny hudební dílny, kde si každý může vyzkoušet hru na hudební nástroje, škola cirkusu a mnoho dalších aktivit nejen pro dospělé, ale i pro děti.

 Pořadatelé Benátské už loni avizovali, že si nechal v zásobě hodně českých kapel. A právě ty jsou letos pilířem festivalu. „Na našich pódiích se vystřídají například Tomáš Klus, Ivan Král, Mňága a Žďorp, Vypsaná fIxa, Mandrage nebo Michal Hrůza s kapelou. Navíc koncertně u nás oslaví výročí třicet let slovenští hosté Tublatanka a Zóna A, Slobodná Európa zase pětadvacet let. Další vystupující Chinaski mají letos dvacetiny. Stejně let na české scéně slaví i zpěvačka Anna K,“ vyjmenovává Pavel Mikez.

Zajímavostí je i to, že první – čtvrteční den Benátské bude letos malým festivalem uvnitř velkého festivalu a zaměří se na revivalové kapely. „Každý rok se snažíme pro naše návštěvníky, kteří přijíždějí do Vesce už ve čtvrtek, připravit atraktivní program. Tentokrát představíme i nejlepší mezinárodní revivaly australské ACCA/DACCA (AC/DC revival) či maďarský Kiss forever band," doplňuje promotér.

 Vstupné stojí aktuálně 1.350 Kč, VIP vstupenka 3.490 Kč, Čtvrtek 199 Kč, pátek 740 Kč, sobota 840 Kč a neděle je zdarma. Tradičně mají na festival vstup zdarma vozíčkáři, lidé s průkazem ZTP/P a také děti do šesti let.