LADĚ VYDÁVAJÍ NOVINKU LEŠŤ

LADĚ VYDÁVAJÍ NOVINKU LEŠŤ

Kultovní kapela Ladě vydává nástupce alba Kalná, které patřilo mezi jednu z nejlepších a nejoceňovanějších desek roku 2011. Novinka s názvem Lešť (vydává Indies Happy Trails) představuje skupinu v ještě silnější formě než dřív. A opět přináší kolekci syrových písní s dokonale propracovanou stavbou a silnými texty zpěváka a básníka Michaela Kubesy.

Právě Kubesův „waitsovský“ chraplák společně s výkonem vynikající kapely v čele s talentovaným kytaristou Petrem Uvirou, byla kombinace, která před čtyřmi lety oslovila nejen klubové publikum, ale i hudební publicisty, kteří dali Ladě přídomek „nejlepší neznámá skupina“ a vynesli ji až k nominaci na žánrového Anděla.

„Na nové nahrávce přicházíme s citelnějšími příběhy. Jedna z rovin, která se nese celým albem je nabídka k úvaze, dotaz: To, co máte rádi, to, co děláte, je skutečně vaše vnitřní rozhodnutí, anebo jste to „dostali“ jako trend, který byste měli ctít?, “ říká zpěvák Michael Kubesa.

Kolekce jedenácti skladeb má daleko k muzice, která posluchače „pohladí po dušičce“. Písně jsou něžné, syrové, plaché i sprosté, ale hlavně autentické a nečekaně návykové. Kapela, ve které kromě Kubesy a Uviry excelují ještě bubeník Patrik Benek, baskytarista Jiří Pater a perkusista Víťa Halška, jim dala navíc originální „ dřevní“ zvuk.

Stylově Ladě na albu Lešť podtrhují rockové písničkářství, ale zároveň jsou kapelou, která žánry a formu písničky posunuje dál a dává jim punc originality a osobitosti. Důležitou součástí jsou syrové texty, které mají na novém albu čtyři hlavní tematické zdroje.

„Většinou odráží nekonečnou lidskou chamtivost a lačnost po blahobytu nebo věčný souboj vědomí a podvědomí a ubohost toho, kdo tuto dualitu popírá. Dále, vždy pro mne bude zcela šokující zprávou o lidech jejich náklonnost k násilí. Čtvrtým tématem je sex, který je možná to poslední, kde se většinou nepředstírá. A to je pro mne v tom to nádherné. Nepředstírání. Opravdovost. A píseň je jedinečná možnost, jak se svléci donaha, vyzvonit na sebe i to, co nevíte“. dodává Kubesa, který nedávno debutoval jako básník sbírkou Liché kraje (nakladatelství Paper Jam).

Vydání alba Lešť podpoří turné po českých a moravských klubech, které začíná 18. 3 ve Vsetíně. Termín pražského křtu je stanovený na 20.3., v Ostravě 25.3. Brně 26.3. a domovské Opavě na 3.4. a 4.4.

PLÁN TURNÉ:
18.3. - Vsetín
19.3. - Kladno
20.3. - Praha (křest)
25.3. - Ostrava (křest)
26.3. - Brno (křest)
27.3. - Znojmo
28.3. - Luhačovice
3.4. - Opava (křest)
4.4. - Opava (křest)
5.4. - Valašské klobouky