Lemmy, Slash a Ewa Farna - tři hudební ikony v novém klipu kapely TH!S

Lemmy, Slash a Ewa Farna - tři hudební ikony v novém klipu kapely TH!S

Druhý videoklip ke skladbě L(Lemmy) z debutového EP „We are TH!S” vznikal v neuvěřitelně fotogenickém areálu Králodvorských železáren nedaleko Berouna. Režie se tentokrát, na rozdíl od prvního videoklipu, ujal Vojta Kotek, který je zároveň baskytaristou kapely. Podobně jako v případě jejich prvního klipu Dance! se vyplatí vydržet až do úplného konce, kdy dochází k nečekané pointě.

Pecku L(Lemmy) jsme napsali na počest tomuhle rokenrolovýmu princi ještě za jeho života, ale pravděpodobně ji i tak nikdy neslyšel. O obrazovém ztvárnění jsem přemýšlel dlouho a hodně dlouho jsem si klip nedovedl vůbec představit. Jak udělat klip k písničce o Lemmym bez Lemmyho? Až těsně s blížícím se termínem natáčení mě napadl klíč, jak ke klipu přistoupit…,“vysvětluje Vojta Kotek. „Na konci našeho prvního klipu k písni Dance! vystupujeme v převlecích za slavné muzikanty. Tehdy vznikl i nápad s Ewou Farnou. Když jsem si totiž v kostýmu Slashe sundal klobouk a zůstala mi na hlavě kudrnatá paruka, všimli si kluci z kapely, že nápadně připomínám jednoho muže, který je Ewě velmi blízký. Rozhodl jsem se tuto myšlenku využít a dotáhnout. Napadlo mě, že zkusím oslovit Ewu, zda by nechtěla s námi tenhle vtípek dotáhnout. Ewa projevila skutečně skvělý smysl pro humor. Nápad se jí líbil a dokonce se uvolila v klipu zahrát hlavní ženskou roli. Nejen, že zvládla velmi náročný natáčecí den plný nepříjemných příkoří, ale ještě navíc svou roli sehrála opravdu brilantně! Je to velká profesionálka a strašně fajn holka! Náš zpěvák Honza Melíšek ztvárnil prince Lemmyho, na kytaristu Ondru Vyorala a bubeníka Pepu Černého vyšly role Lemmyho bodyguardů. Velkou pomocí nám byli i naši fanoušci, kteří v klipu sehráli dělníky a Lemmyho poddané.”

 Honza Melíšek o vtělení do postavy Lemmyho: „Hrát postavu takové legendy byla velká zodpovědnost. Ale chtělo se po mě, abych většinu času pil a kouřil, takže to šlo. Vtělení do Lemmyho se mi zalíbilo natolik, že když mi v maskérně sundavali bradavice, uronil jsem slzu. Z role jsem si přenesl i Lemmyho zálibu ve whisky s kolou, ačkoli tu jsem sdílel už dávno předtím.”

 

Obsazení videoklipu:

dělník Honza/Lemmy          Honza Melíšek
jeho sok/Slash                      Vojtěch Kotek
Femme Fatale/Ewa              Ewa Farna
dělník Ondra/bodyguard    Ondřej Vyoral
dělník Pepa/bodyguard      Josef  Černý
Tanečnice                              Anet Antošová Crew

Tvůrci videoklipu:

střih                                        Tomáš Klímek
kamera                                   Marek Dvořák
produkce                               Stink Prague
scénář a režie                         Vojtěch Kotek
sound mix                              Steve Walsh, Viliam Béreš - Bang