Paul Van Dyk se po těžkém zranění a rehabilitaci vrací na pódia. V únoru se chystá do Prahy!

Paul Van Dyk se po těžkém zranění a rehabilitaci vrací na pódia. V únoru se chystá do Prahy!

V březnu se nešťastnou náhodou zřítil z pódia na holandské akci Armina Van Buurena ASOT 750. Letěl šest a půl metru vzduchem a sanitka jej odvážela do nemocnice s poraněním mozku, dvakrát zlomenou a poraněnou částí páteře a spoustou podlitin a pohmožděnin. Nejhorší však bylo otevřené zranění na zadní části hlavy, které světoznámého Dje a tanečního mága Paula Van Dyka na tři měsíce upoutalo na lůžko a vozík. Kvůli poranění mozku se v podstatě znovu učil chodit a měl i obtíže s mluvením.

Díky houževnatosti a bojovnosti se nakonec začal uzdravovat a pomalu se vrací na koncertní pódia. Pražským fanouškům se po nehodě poprvé ukáže 25. února 2017 v SaSaZu. Vstupenky jsou od tohoto týdne k dispozici v síti Ticketpro.

„Původně jsem měl na letošní rok připraveno mnoho novinek a chystal jsem se vydat nové album. Protože jsem ale teď ztratil hodně času, nic z toho se neuskuteční. Doufáme a plánujeme dokončení všeho toho v roce 2017. Pracuji teď sice méně, ale chci si být jistý, že to, co dělám, dělám opravdu na plno a na maximum,“ přiznal se nedávno v rozhovoru pro Billboard Paul Van Dyk. „Poslední věc, kterou bych chtěl cítit, je být na jevišti a vnímat, že na to ještě nemám. Až začnu hrát, bude to opět na 100%. Budu hrát na méně akcích, protože se zkrátka ještě stále léčím a uzdravuji. Nemůžu se už dočkat, až to znovu nastane a já budu opět hrát. Věřím, že to pro mě bude velmi emoční a intenzivní zážitek. Opravdu se moc těším, až budu moct - hudebně - odměnit všechny ty lidi, kteří na mě mysleli a byli v té těžké době se mnou,“ dodal.


Paul van Dyk strávil dětství v komunistické východní části Berlína v době, kdy ve východním Německu neexistovala téměř žádná klubová scéna. Díky západním televizním kanálům sledoval hudbu za železnou oponou, ze které ho nejvíce zaujali The Smiths a New Order. Po pádu Berlínské zdi v roce 1989 se v Německu začala rozrůstat techno kultura, ale Paul v této energické hudbě něco postrádal a tak se snažil najít něco jiného, nového. A to se mu nakonec podařilo. „Většina lidí považuje nás dýdžeje za pouhé automaty na míchání hudby, kteří se skutečnou živou muzikou nikdy nepřišli do styku a v životě nedrželi v ruce žádný hudební nástroj. Já se považuju v prvé řadě za muzikanta. Ovládám několik nástrojů a také živé hraní mě strašně baví,“ řekl během své poslední návštěvy Česka Paul van Dyk, který proslul i tím, že se kromě hudebních aktivit věnuje politice a sociální sféře. Podporuje dětské charitativní projekty v Indii nebo spolupracuje s německým červeným křížem. Van Dykova koncertní turné napříč všemi kontinenty bývají pravidelně vyprodána, k čemuž jistě přispívá i jeho úspěšná producentská kariéra: spolupracoval s hvězdami jakými jsou Depeche Mode či Justin Timberlake.